Cami Halısı

Cami Halısı
Cami Halısı

Cami Halısı

Cami halısı camilerin belki de en önemli demirbaşlarındandır. Çünkü camilerimiz ibadet ettiğimiz yerlerin başında gelir. Buraya çok sayıda insan namaz kılmaya gelir. Özellikle Cuma namazlarında cami dolar taşar.

Cami zemini de bu nedenle çok iyi olmalıdır. Cami halıları yün ya da akrilik olabilir. Yün cami halıları çok daha dayanıklıdır. Cami halısı metrekare olarak fiyatlandırılır cami halısının metrekare fiyatı cami halısının kalitesine göre değişmektedir. Cami halısının bakımları ve temizliği aksatılmadan yapılmalıdır. Çünkü iyi bakılmayan cami halısının ömrü uzun olmaz.

Cemaatinde camiye gelirklen çok dikkatli olması gerekir temiz kıyafetlerle camiye gitmek hem doğru bir davranış hem de sevaptır. Cami halısı için üretilen halılar sadece camilere değil kuran kurslarına ve öğrenci yurtlarına da döşenmektedir. Cami halılarının havı dikinedir yanmaz kiplikten imal edilir ve güve kovucu işlem görmüşlerdir. Kaliteli bir cami halısı 65-70 yıl boyunca sağlıklı bir şekilde çürümeden iş yapabilir.

kaynak:*camihalisi.com.tr

Yorumlar

    Yorum Ekle

    Bu kategoriye ait diğer haberler
    
    2. el makina